Yaz Sezonu İçin Foça Butik Otelleri

0
289

Yaz tatilinin planları şimdiden yapılmaya başlandı. Birçok kişi gideceği yer konusunda kararı vermişken hala nereye gideceğiniz düşünen kişilere bu yazımızda önemli tavsiyeler vereceğiz. Yolunuz Ege’ye düşerse size oldukça sakin huzurlu ve keyifli bir tatil geçirmeniz için Foça’yı tavsiye ediyoruz. Foça İzmir’de bir kıyı kasabası olmasının yanı sıra her yıl birçok yerli ve yabancı turist çekmesi ile de tanınmaktadır. Ve bir kez gelen kişileri genelde kendine hayran bıraktığı için her yıl düzenli olarak buraya gelen kişilerin sayısı sürekli artmaktadır. Her yaşa uygun eğlence alanlarının bulunması ailenizle çocuklarınızla çok keyifli anlar yaşayacak aktivitelerin olması butik otelleri ile kendinizi evinizin rahatlığında hissedecek olmanız burayı tatil için seçmenizde sadece birkaç küçük sebeptir.

Foça, Aklınızdan Çıkmayacak

Buraya geldiğinizde doğal güzelliklerine hayran olacağınızı şimdiden söylememizde fayda var. Ayrıca bilmeyenler için de hatırlatmış olalım Foça, zamanında birçok tarihi olaylara ev sahipliği yapmış bir yerdir. Osmanlı zamanında da büyük ilgi görmüş ve Osmanlı himayesine alındıktan sonra buraya birçok göç olmuş ve bu göçlerin çoğu da Türkler tarafından yapılmıştır. Eski yaşantılara ait kalıntıları surları mezarları evleri burada bol bol görecek ve tatilinizi yaparken buraya geldiğinizde aynı zamanda tarihe de yolculuk yapacaksınız. Eğer siz de tarihe meraklı kişilerden iseniz burada bulunan Rum evleri çok dikkatinizi çekecek. Ve bu evlerden bazılarının restore edilerek otel haline getirilmesi belki de burada konaklamanızı sağlayacak. Foça’da butik otellerin sayısı oldukça fazladır.

Butik Otellere Talep Çok Fazla

En yoğun olan oteller de bunlardır. Çünkü doğa ile iç içe olmaları bahçelerinin olması kişilerin evinin rahatlığında istedikleri gibi kendi dünyalarında hareket edebiliyor olmaları bu otelleri çekici hale getirmiştir. Siz de gelmeden önce butik otel seçeneklerimize bakarak yerinizi önceden ayırtırsanız çok daha avantajlı olacaksınız. Özellikle de yaz sezonu için butik oteller erkenden rezerve edilmektedir. Çünkü yaz döneminde bahçesinde oturabileceğiniz havuzuna girebileceğiniz evinizin rahatlığını yaşayabileceğiniz butik oteller tatilinizin çok daha keyifli geçmesini sağlayacak. Otellerinin yanı sıra havası esnafı yemekleri de son derece iyi olan Foça ziyaretçilerini tatillerinden son derece memnun bir şekilde evlerine gönderecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here