Uzmanından Foça Gezi Rehberi Önerileri

0
289
Foça

Sizler için Foça’ya geldiğinizde nereleri gezebileceğinizi ve mutlaka görmeniz gereken tarihi doğal güzellikleri araştırdık. Yazımızın devamında Foça’yı oldukça yakından tanıyacak ve bir an önce buraya gelmek isteyeceksiniz. Eğer çok daha geniş ve detaylı bilgi edinmek istiyorsanız sitemizi takip edebilirsiniz. Foça, İzmir ilinin zengin doğal ve tarihi güzelliklere sahip küçük olmasına rağmen gezilip görülmesi gereken birçok yeri vardır. Sizlere buraya geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden birkaçını söylemek istiyoruz. Öncelikle denizinin ve plajlarının oldukça temiz olduğunu ve gönül rahatlığı ile geniş plajlarında vakit geçirebileceğinizi söylemek isteriz.

Yel Değirmenleri İlk Durağınız Olacak

Tarihin kokusunu ilçeye girdiğiniz andan itibaren hissedeceksiniz. Burada bulunan antik tiyatro kesinlikle görmeniz gereken bir yerdir. Anadolu’nun ilk antik tiyatrosunun burada olması Foça’yı çok daha özel kılmaktadır. Bunun dışında geçmiş toplumlarda yaşayan kralların mezarları olarak bilinen anıtlar da burada çok fazladır. Yapıların farklılığı eminiz ki dikkatinizi çekecektir. Foça’ya gelince ilçenin tepe noktasında bulunan yel değirmenleri eminiz ki dikkatinizi çekecek. Burada yaşayan insanlar yiyecek un ihtiyaçlarını buradaki değirmenlerden karşılamaktadır. Şehrin tepesinde olması da haliyle oldukça zor bir hayat şartının olduğunun aslında bir göstergesidir. Buraya gelen herkes değirmenleri ve içini de merak ettiği için belediye tarafından değirmenlerden birinin içine merdiven yapılmasına karar verilmiştir. Böylece gelen yerli yabancı turistler hem değirmenin içini görmüş oluyor hem de tepeden Foça manzarasını izlemenin vermiş olduğu keyfi yaşıyor.

Geçmiş Hakkında Bilgiler Edineceksiniz

Tarih kokan bir ilçedir desek emin olun yanılmayız. Fakat doğal oluşumlarının da destanlara konu olduğunu bilmek buranın aslında ne kadar özel bir ilçe olduğunun da altını çiziyor. Tatil için gittiğiniz yerde bütün tatili otelde geçirmek yerine etrafı gezmek birçok farklı bilgi edinmek ülkemizin aslında ne kadar güzel ve özel olduğunu da sizlere göstermiş olacaktır. Foça’da müzelerin sayısının da çok fazla olduğunu ve mutlaka uğramanız gerektiğini de belirtmeden geçmeyelim. Foça, oldukça keyifli ve huzurlu tatil geçireceğiniz bir yerdir. Rotanızı Foça’ya çevirdiğinizde bilmediğiniz birçok şeyi öğrenecek ve buraya hayran kalacaksınız. Sizleri de en kısa zamanda Foça’nın güzellikleri ile buluşmak için bekliyor olacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here