Uzmanımızdan Foça’da Görülmesi Gereken Yerleri Öğrenin

0
401

Foça, birçok kişinin her yıl ziyaret ettiği bir tatil bölgesi olarak mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yerdir. Tatil yapma planlarına şimdiden başladıysanız nereye gideceğinize karar vermeden önce sizlere bu yazımızda Foça’dan bahsetmek istiyoruz. Uzmanlara Foça’nın nasıl bir yer olduğunuz ve görülmesi gereken yerlerini sorduğumuzda birkaç farklı bölgenin cevabını aldık ve bunları sizinle paylaşmak istedik. Yazımızı ve aynı zamanda sitemizi takip ederseniz kesinlikle Foça hakkında çok daha geniş bilgiler edineceksiniz. Foça’ya yolunuz düştüğünde öncelikle yapmanız gereken doğal güzelliklerin tadını çıkarmak olmalıdır. Örneğin burada kayalıklardan gelen sesler sizi de etkileyecek ve bunun anısını dinlerken çok farklı duygulara kapılacaksınız. Bunun yanında hem tatil yapıp özellikle de yaz aylarında deniz kum ve güneşin tadını çıkarırken hem de aynı zamanda tarihi yapılar hakkında bilgi edineceğiniz nadir yerlerden biri dersek hiç de yanlış olmaz.

Tarihi Yapılar Mutlaka Görülmeli

Tarihi konulara ilgisi yoğun olan kişilerin mutlaka gelip görmesi gereken bir yerdir. Müzelerin sayısı çok fazladır. Kazılar günümüzde de devam etmektedir. Ve her kazıda geçmişe dönük bilgiler edinilmektedir. Buraya geldiğinizde ilçenin tepe noktasında bulunan yel değirmenleri eminiz ki dikkatinizi çekecektir. Burada geçmiş dönemde yaşayan insanların un öğütüp besin ihtiyaçlarını ne şartlar altında karşılamaya çalıştıklarına tanık olacaksınız. Birçok kişiden değirmenlerin içini görebilme talebi gelmiştir. Bunun üzerine belediye buna karar vermiş ve değirmenlerden birinin içine merdiven yapılmıştır. Bu merdivenler sayesinde hem değirmenin içini görebilecek hem de tepeden Foça’nın muhteşem manzarası karşısında şaşıracaksınız.

İlk Yapıtlara Burada Rastlayacaksınız

Bunların dışında geldiğinizde göreceğiniz yerlerden biri de Antik Tiyatro olmalıdır. Anadolu’nun ilk antik tiyatrosu olma özelliğine sahip olması dolayısıyla önem taşımaktadır. Anıt mezarlar da burada çok fazla karşınıza çıkacaktır. Aradığınız tüm özelliklere sahip olan Foça, farklı ve güzel bir tatil geçirmenizi sağlayacak olan bir ilçedir. Siz de artık her zaman gittiğiniz otele ya da otelden çıkmadan tatilin bitmesini istemiyor gittiğiniz yerde merakınızı arttıracak bir şeyler olsun istiyorsanız Foça’ya gelmek yapacağınız en doğru şeydir. Sizleri de en kısa zamanda Foça’ya bekliyor ve geçmişe yolculuk yapmak için acele etmenizi tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here