Tarihi Güzellikleri Görmeden Foça Tatili Yapılmaz

0
255

Foça, İzmir ilinin tarihe konu olmuş şirin bir kıyı kasabası olarak karşımıza çıkmaktadır. Her yıl birçok kişinin ziyaret ettiği bu küçük kasabada siz de oldukça keyifli ve huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Foça denince akla ilk olarak doğal ve tarihi güzellikleri gelmektedir. Küçük bir yer olmasına rağmen şahane bir doğal güzelliğinin olması birçok kişi tarafından buraya ziyaret olmasını sağlamıştır. Tatil planı yamaya başladıysanız ve nereye gideceğiniz konusunda belli bir planınız yoksa bu yazımızda sizlere Foça’ya gelmeniz için birkaç sebep sunmak istiyoruz. Örneğin tatil denilince aklınıza sakinlik ve huzur geliyorsa Foça tam da size göre bir adres diyebiliriz. Çünkü çok fazla kalabalık olmayan el değmemiş yapıların olduğu gecesi ve gündüzünün ayrı güzellikte olduğu bir yerdir.

Hem Tatil Yapacak Hem Tarihi Öğreneceksiniz

Birçok kişinin buraya geliş sebebi de daha çok kafa dinlemek sakinlik ve huzurdur. Balıkçıları ile meşhur olan bu kasabada kıyıdaki birçok balıkçı teknesi dikkatinizi eminiz ki çekecektir. Güneşin doğuş ve batışını izleyebileceğiniz her yaşa uygun aktiviteler bulabileceğiniz denizine girebileceğiniz saklı kalmış bir cennettir demek eminiz ki hiç de yanlış olmaz. Bunun yanı sıra Foça, tarihi güzellikleri ile de çok fazla dikkat çeken bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Geçmiş dönemlere ait olan buluntuların ele geçmiş olması buranın tarihe ışık tutan bir yanı olduğunu da bizlere göstermektedir. Zamanında Osmanlı yönetimine geçen Foça’nın her noktasında tarihin izlerini taşıması buraya gelen ziyaretçilerimizi de derinden etkilemektedir. Birçok müze ve tarihi yapının olduğu Foça’ya geldiğinizde buraları görmeden gitmemeniz gerekmektedir.

Foça’nın Farkını Siz De Yaşayın

Birçok Rum evlerinin olması ve bunların bazılarının otel haline getirilerek ziyaretçilere sunulması gibi özellikler insanların daha fazla dikkatini çekmiş ve Foça’yı ayrı bir yere koymuştur. Tarihinizi öğrenmek sizin de ilginizi çekiyorsa tatil amaçlı olarak gelmiş olduğunuz Foça’da hem sakin ve huzurlu bir şekilde tatilinizi yapacak hem de tarihiniz hakkında bilmediğiniz birçok şey öğrenme olanağınız olacaktır. Bu ayrıcalıkları başka bir yerde bulma olanağınız oldukça düşük bir ihtimal olarak göze çarpmaktadır. Foça’da hem tatil yapıp hem tarihinizi öğrenmenin şansını yakalayacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here