Foça’yı Özel Kılan Başlıca Etmenler

0
326

Foça, tatil bölgesi olarak bilinse de aslında tatil sezonunu beklemeden de her mevsim ziyarete açık olan ve her mevsim de ayrı doğal güzelliklere bürünen bir yer olarak dikkat çekmektedir. Foça, özellikle de İzmir halkının sıkça ziyaret ettiği hafta sonu kaçamakları yaptığı küçük ve şirin bir kıyı kasabası olarak bilinmektedir. Fakat o kadar çok doğal güzelliği ve tarihi kalıntıları vardır ki buraya geldiğinizde bir gün içinde her yerini gezmeniz mümkün değildir. Eğer henüz tatil planı yapmadıysanız bu yazımızı okuyarak ve sitemizi takip ederek bu küçük ama birçok tarihi olaya ev sahipliği yapan kasabamız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Doğal Güzellikler Kendine Hayran Bırakıyor

Her yıl binlerce kişinin geldiği ve çok memnun bir şekilde ayrıldığı yer olarak dikkat çeken Foça hakkında size bazı bilgiler verelim. Burası neden Ege’deki diğer tatil yerlerinden farklı bir özellik taşıyor diye soracak olursanız bunun başlıca nedeni samimi bir esnafının olması ve sizlere son derece iyi bir hizmet vermeleridir diyebiliriz. Bunun yanında diğer tatil bölgelerinde sadece deniz kum ve güneş üçlüsü için gidilirken burada bunların yanı sıra doğa manzarası ve tarihi birçok yer görmeniz de burada mümkün olacaktır. Antik dönemlerde ve Osmanlın zamanında burada yerleşen halkın bırakmış olduğu kalıntılar ile o güne dair bilgiler edinebilirsiniz.

Tarihe Yolculuk İçin Tercih Sebebi

Foça’da müze sayısı da çok fazladır. Buraya geldiğinizde tarihe de yolculuk yapacağınız için diğer birçok yerdekinden farklı bir tatil geçirmek için şimdiden hazır olmanızda fayda var. Foça’da butik oteller de oldukça fazladır ve buraya gelen birçok kişi butik otellerde kalmayı daha fazla tercih etmektedirler. Doğal yapılar insanların fazlasıyla dikkatini çekmektedir. Koruma altına alınan birçok yerin de olması ve tarihi yapıların geçmişten günümüze kadar gelmesi ve bunların bu güne kadar özel bir şekilde korunması da birçok kişinin dikkatini çekmiştir. Buraya geldiğinizde birçok gezilecek yer olmakla birlikte otellerimizde de son derece rahat bir şekilde konaklayacağınızdan emin olabilirsiniz. Foça, her yıl olduğu gibi bu yılda ziyaretçilerini beklemekte ve kendini yeni insanlara tanıtmayı amaçlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here