Foça’ya Özgü Zeytinyağlı Yemekleri Tatmadan Tatilinizi Bitirmeyin

0
303

Foça, birçok kişinin her yıl ziyaret ettiği küçük bir kasaba olarak dikkat çekmektedir. Balıkçıları ile meşhur bir yer olduğu için buraya gittiğinizde kıyılarda birçok balıkçı teknelerinin olduğunu görebilirsiniz. Bu da kasabanın doğal güzelliğine ayrı bir güzellik katmaktadır. Foça, birçok alanda olduğu gibi özellikle ikramları ve yemekleri ile de insanların dikkatini çeken bir yerdir. Konaklamak için gittiğiniz otelde sizlere sunulan ikramlar damak tadınıza hitap edecek. Ege’de genellikle zeytinyağlı yiyeceklerin yendiğini biliyoruz. Foça’da buna ayak uydurmuş ve birçok hafif ve zeytinyağlı yiyecekleri ile otellerde istediğiniz tattan alabileceksiniz.

Yemek Kültürünü Mutlaka Tanıyın

Foça’ya gittiğinizde her yere özgü yiyecekler olduğu gibi burada da kendine özgü yiyeceklere rast geleceksiniz. Deneyip denememek tabi ki size kalmış bir durumdur. Bazı insanlar yeni tatlara her zaman açıktır. Bazı insanlar ise olmayabilir ama buranın hafif ve lezzeti tam anlamıyla yerinde olan zeytinyağlı yiyeceklerinden yemeden gitmenizi kesinlikle tavsiye etmeyiz. Sarmayı herkes bilir ve yapar fakat burada içine konulan farklı baharatlar buraya özgü kılmıştır. Ayrıca belki de adını bile bilmediğiniz birçok ot burada yemek haline getirilmekte ve çok farklı bir lezzet olarak tatilcilere sunulmaktadır. Alınan olumlu geri dönüşler neticesinde devam etmiş ve çeşitler giderek arttırılmıştır. Tatiller genelde yaz aylarında olduğu için ve yazın da çok ağır yiyecekler yerine hafif olanların daha fazla tercih edilmesi insanları bu hafif yiyeceklere yönlendirmektedir. Her gittiğiniz tatil bölgesinin eminiz ki kendine özgü bir yiyeceği vardır. Bu anlamda farklı tatlara açık olmak sizin menü bilginizi genişleteceğinden farklı tatlar denemekten çekinmeyin.

Farklı Tatlara Açık Olun

Tatilde insanların birçoğu kilo alma sorunu ile karşılaşmaktadır. Çünkü otellerdeki açık büfe yemekler insanları cezbetmektedir. İş stresinin de olmaması insanları bol bol yemek yemeye sürüklemektedir. Siz de Foça’nın muhteşem lezzetlerini tadınca eminiz ki siz de bu gibi tatlı şikayetlerde bulunacaksınız. Yemeklerinin lezzeti ile de dikkat çeken Foça, eğer sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız sizi de beklemektedir. Şimdiden planınızı yapın ve istediğiniz otelden yerinizi ayırtarak uygun fiyata kaliteli bir tatil için ilk adımı şimdiden atın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here