Foça’ya Gitmişken Yapılması Gereken Aktiviteler

0
367

Tatil planınızı yapmadan önce yazımızı okuyarak sizlere Ege’nin gizli kalmış sahil kasabası olan Foça hakkında vermiş olduğumuz bilgileri de değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Tatil için belki de sürekli aynı yerlere gidiyor aynı aktiviteleri yapıyorsunuz. Ya ada gittiğiniz yerler genelde birbirine benziyor. Sizlere farklı bir tatil yaşatmak huzurun adresinde yerinizi almanızı sağlamak için bu yazımızı okumanızı istiyoruz. Sitemize girerseniz Foça hakkında çok daha geniş bilgiler edinebilirsiniz. Foça, doğal ve tarihi güzelliklerinin yanında balıkçılarıyla da ünlü bir kıyı kasabasıdır. İkliminin uygun olması nedeniyle yaz kış fark etmeksizin ziyaretçi ağırlamakta ve her geleni de son derece memnun bir şekilde göndermektedir. Her gelen bir sonraki tatil planına mutlaka Foça’yı eklemektedir.

Doğal Güzelliklere Hayran Olacaksınız

Buraya geldiğinizde eğer konaklamak istiyorsanız özellikle butik otellerimizden yerinizi önceden ayırtmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü özellikle de yaz aylarında butik otellerimizin doluluk oranı oldukça yüksek oluyor. Bunun dışında buraya geldiğinizde mutlaka müzeleri ve tarihi yapıların olduğu alanları görmeden gitmemelisiniz. Burada tercümanlarımız eşliğinde tarihe yolculuk yapacak ve bilmediğiniz birçok gizli şeyi öğreneceğinizden emin olabilirsiniz. Müzelerde birçok tarihi kalıntılar sizleri şaşkınlığa uğratabilir. Rum evlerinin fazla olduğunu ve hatta birkaç tanesinin restore edilerek otel haline geldiğini de göreceksiniz. Ayrıca doğal güzellikleri konusunda yorumu sizlere bırakıyoruz. Bir yanda denizin maviliği bir yanda doğanın yeşili ile muhteşem bir şölen sizleri bekliyor olacak. Kim güne dalga sesleri eşliğinde uyanmak istemez ki? Her yaşa uygun eğlenceli aktiviteleri de bulunmaktadır. Denizinin berraklığı ve temizliği eminiz sizleri de şaşırtacaktır.

Tarihi Yapıları Görmeden Gitmeyin

Burada birçok antik mezar bulunmaktadır. Buralar gezilmesi gereken yerlerdendir. Ayrıca fok balıklarının koruma alanı olan kayalıklar da eminiz ki dikkatinizi çekecektir. Foça, eski ve yeni olarak ikiye ayrılmıştır ve birbirine çok yakındır. Buraya geldiğinizde ikisine de gitmenizi tavsiye ediyoruz. Eski Foça daha çok yapılara el değmemiş eski ve tarihi dokusunu koruyan bir havada iken Yeni Foça yapıların restore edildiği modern bir görünüme kavuştuğu daha farklı izlenimler bırakacak bir yer olarak ziyaretçi kabul etmektedir. İkisinde de farklı güzellikler keşfedecek ve tatilinizi burada yapmaktan memnun kalacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here