Foça’ya Gitmeden Önce Gezi Rotanızı Yapın

0
272
MNZ62

Tatil planlarınızı yapmaya başladıysanız ve nereye gideceğiniz konusunda bir karar veremiyorsanız bu konuda sizlere yardımcı olmak için bu yazımızı yazıyoruz. Sizlere sakinliğin huzurun sessizliğin adresi olan Foça’dan bahsetmek istiyoruz. Buraya gelmeden önce mutlaka kendinize bir gezi rotası oluşturmanız gerekir. Çünkü küçük bir yer olmasına rağmen gezilip görülmesi gereken o kadar çok yeri var ki emin olun bir liste yaparak ve konaklama sürenizi uzun tutarak ancak yetişebilirsiniz. Bunun için bir rota oluşturmanız açısından sizlere yardımcı olmak istiyoruz. Buraya geldiğinizde birçok tarihi ve doğal güzellik ile karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Doğal güzellikleri birçok insanı kendine hayran bırakmakta ve tekrar bu güzel ilçeye gelmelerini sağlamaktadır.

Doğal Güzellikler Sizi Bekliyor

Siren Kayalıklarını belki duymuşsunuzdur. Çünkü destanlara konu olmuş bir yerdir. Buraya geldiğinizde uğramadan dönmeniz doğru olmaz. Hikayesi ise burada başının kadın olduğuna inanılan canlıların çok güzel şarkı söyledikleri ve bunu duyan denizcilerin bu ahenge kendini kaptırarak bu kayalıklara çarptıkları biliniz. Bunun için gittiğinizde göreceksiniz ki kayalıklarda akıl erdiremediğiniz uyumda sesler gelmektedir. Bunun dışında Anadolu’nun ilk antik tiyatrosunu eminiz ki siz de görmek istersiniz. Geçmiş dönemlere ait bilgilerinizi canlandırma istiyor ve tarihiniz hakkında bilgi almak istiyorsanız Foça, bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Bunun dışında tarihi Rum evleri eminiz ki dikkatinizi çekecek olan bir başka yerdir. Eğer isterseniz bu evlerde konaklayabilirsiniz. Yanlış duymadınız belediye tarafından bu Rum Evlerinin bazıları restore edilerek otel halini almış ve ziyaretçilere açılmıştır.

Erkenden Rotanızı Oluşturun Tatilin Keyfini Çıkarın

Otel konusunda zaten hiçbir sıkıntınızın olmayacağından emin olabilirsiniz. Foça rehberimize devam edecek olursak buraya geldiğinizde balıkçı teknelerinin çok fazla olduğunu göreceksiniz. Çünkü Foça, balıkçıları ile ünlü bir yerdir. Buraya geldiğinizde balık ekmek yemeden dönmemelisiniz. Eğlence alanlarının güzelliği her yaşa hitap edecek aktivitelerin bulunması, denizinin ve kumsalının düzenli olarak temizlenmesi sonucu gönlünüzce tatilinizi geçireceğiniz huzurlu bir yerdir. Büyük yerlerden kalabalık otellerden sıkıldıysanız ve bu yıl farklı bir tatil geçirmek istiyorum diyorsanız size kesinlikle Foça’yı tavsiye ediyor ve en kısa zamanda huzurlu bir tatil yapmanız için sizleri de Foça’ya bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here