Foça’da Huzurlu Bir Tatil İçin Doğru Moteli Tercih Edin

0
286

Tatil planları şimdiden yapılmaya başlandı. Kimi insanlar bu yıl ki tatillerini yurt dışında geçirmeyi planlarken kimileri de bulunduğu yerden çok fazla uzak yere gitmek istemedikleri için sakin ve huzurlu bir yer arayışındadır. İşte tam da bu arayışta olan kişiler için bu yazımızı derledik ve sizler ile paylaşıyoruz. Eğer Ege Bölgesi’ne yani özellikle de yaz tatilinin tam anlamıyla keyfinin çıktığı yere gelmek istiyor ve kalabalık yerlerden uzak durmak istiyorsanız size Foça hakkında detaylı bilgi vermek isteriz. Daha önce buraya gelenler muhakkak vardır ve onlar buranın güzelliklerinden zaten haberdardır. Bizim yazımızın amacı gelmemiş kişilere huzurlu bir tatil adresi vermek olduğu için yazımızı sizinle paylaşıyoruz.

Farklı Bir Tatil Planı Yapanlar Buraya

Foça, İzmir’de bulunan küçük şirin kendi halinde ve bir o kadar da huzur veren bir kıyı kasabasıdır. Balıkçıları ile ünlü olduğu için buraya geldiğinizde balıkçı teknelerinin çok fazla olduğunuz ve renkli dokuları ile manzaraya da güzellik kattığını göreceksiniz. Buraya geldiğinizde balık yemeden gitmenizi tabi ki istemiyoruz. Bunların dışında doğal güzelliklerinin çok fazla olması buraya gelen kişilerin gezmek için birçok sebebi olduğunun cevabı olacaktır. Ayrıca antik döneme ev sahipliği yapan Foça’da tarihi yapıların sayısı da çok fazladır. Her gittiğiniz yerde tarihi yapılar görmeniz şimdiden söyleyelim sizleri şaşırtmasın. Anadolu’nun ilk antik tiyatrosunun burada olması gelen yerli ve yabancı birçok kişinin ilgisini çekmiştir.

Foça Hakkında Bilgiler

Eski ve Yeni Foça olarak ikiye ayrılmakta ve birbirlerine oldukça yakınlardır. Yeni Foça’da tarihi yapılar restore edilerek daha modern bir havaya bürünmüştür. Eski Foça’da ise adı üstünde tarihi yapılar olduğu gibi korunmaya çalışılmıştır. Tarihe ilgisi olan kişiler için burası oldukça dikkat çekici olacaktır. Konaklamak için de hiçbir sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Çünkü otel sayımız ziyaretçi sayımız da çok fazla olduğu için yeterli oranda tutulmuştur. Hizmet konusunda oldukça iyi olduğumuzu söylemeliyiz. Sakinliğin ve huzurun adresi olarak tanımlayacağınız Foça’ya yaz aylarında gelirseniz temiz sularında ve sahilinde denize de girebilir her etkinlikten ücretsiz bir şekilde faydalanarak tatil keyfinizi ikiye katlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here