Foça Siren Kayalıkları İnsanların İlgisini Çekiyor

0
359

Foça, tatil için gelmeniz gereken ve çok keyifli vakit geçireceğinizden emin olduğumuz bir yerdir. Ege Bölgesi’ne geldiğinizde bu küçük tatil bölgesine uğramadan gitmeniz yanlış olacaktır. Tatil zamanı yaklaşmaya başladıkça herkes gibi siz de nereye gideceğinizin planlarını yapmaya eminiz ki başladınız. Bu konuda sizlere yardımcı olmak adına Foça tanıtımı yapmak ve sizi farklı bir tatil bölgesine yönlendirmek istiyoruz. Foça, herkes tarafından sevilen bir yerdir. Balıkçı teknelerinin doğa ile olan muhteşem uyumu en lezzetli balıkları yiyebileceğiniz, doğal güzelliklerinin çok fazla olduğu, tarihe ev sahipliği yaptığı için doğal güzelliklerinin yanında tarihi güzelliklerinin de olduğu muhteşem bir yer olduğunu söyleyebiliriz.

Kayalıkların Hikayesini Öğrenin

Foça’ya gittiğinizde görmeniz gereken yerlerden biri de hiç şüphesiz siren kayalıklarıdır. Burası destanlara bile konu olmuştur. Böyle bir yeri görmek isteyeceğinizden eminiz. Buranın hikayesi şu şekildedir. Antik dönemde başı kadın olan deniz canlıları çok güzel şarkı söylermiş ve sesleri ile denizcileri bu yöne doğru çekerek gemilerini çarpmalarına neden olurlarmış. Bu canlıların çıkarmış olduğu sesten dolayı da buraya siren kayalıkları denilmiştir. Bugün de gittiğiniz de kayalıklarda sesler geldiğine tanık olacak ve farklı biz izlenime kapılacaksınız. Kayalıklar doğal olarak bu zamana kadar aşınmış ve farklı bir görünüm almıştır. Ama kendiliğinden oluşan bu doğal güzellik ile siz de çok farklı bir duyguya kapılacaksınız. Bu gibi daha birçok doğal oluşum ve çevreye yaymış oldukları manzaranın tadına kapılmamak kolay değildir.

Doğal Güzellikler Dikkat Çekiyor

Foça, doğal güzelliklerinin yanında geçmiş dönemlerde tarihe ev sahipliği yapan bir ilçe olduğu için birçok tarihi eser de vardır. Günümüzde de kazılar yapılmaya devam edilmekte ve sürekli yeni buluntular ortaya çıkmaktadır. Foça’ya geldiğinizde çok fazla müze olduğunun da farkına varacak ve tarihiniz ile ilgili konulara ilginiz varsa gezmekten oldukça yorgun düşeceğinizi şimdiden söyleyebiliriz. Foça, birçok kişinin olduğu gibi sizin de Siren Kayalıkları ve daha birçok doğal güzelliği ile dikkatinizi çekecektir. Tatil planınızı henüz yapmamış ve yer araştırması yapıyorsanız farklı bir tatil geçirmek yeni bilgiler de edinmek istiyorsanız Foça’yı listenize mutlaka eklemeniz gerektiğinin altını çiziyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here