Foça Dendiğinde Akla Gelen Yerler

0
289

İzmir Foça’da görmeniz gereken yerleri size gitmeden önce avantaj olması amacıyla paylaşarak buralara mutlaka uğramanız gerektiğiniz yazımızın başında paylaşalım. Karakum Plajı, tertemiz suyu ve sakinliği ile yaz aylarında serinlemenize yardımcı olacak şirin bir plajdır. Yeni Foça Devlet Hastanesi’ne yakın bir yerde bulunmaktadır. Bunun dışında daha birçok plajı vardır. Gittiğinizde serin sulara girmek istediğinizde birçok plaj bu konuda size yardımcı olacaktır. Adaları ile de ünlüdür. Altı tane ıssız adanan oluşan Foça’nın bu yanını da görmeniz gerekir.  Adaları çevresinde bulunan koylar da görülmeye değer doğal güzellikler arasında yerini almıştır. Tamamı volkanik kayalıklardan oluşan Siren Kayalıkları da görüntüsü ile sizi büyüleyecek güzelliğe sahiptir.

Küçük Dükkanları İlginizi Çekecek

Foça’ya gittiğinizde Yeryüzü Pazarına mutlaka uğramanız gerekmektedir. Organik yiyeceklerin olduğu pazarda evinize giderken doğal besinler getirmek aklınızda yer edecek bir durumdur. Arkeoloji Müzesi, Şeytan Hamamı, Taş Ev mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler olarak listenizde yer almalıdır. Sahilde yer alan Beş Kapılar ve surlar gezilerek tarihe kısa bir yolculuk yapabilirsiniz. Akdeniz foklarını yakından görmek istiyorsanız Siren Kayalıklarını kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Tarihi görünümdeki evleri, evlerin dış dekorasyonları sokakları oldukça ilginizi çekecek ve mutlaka buralarda fotoğraf çekilerek bu anları ölümsüzleştirmeniz gerekir. Foça’nın yerli halkı ile sohbet kurmalı ve tanışmalısınız. Burada geçireceğiniz süre boyunca göreceğiniz ilgiden son derece memnun kalacağınıza eminiz. Meşhur Girit Sakız Dondurmalarından mutlaka dondurma almalı ve Foça’nın meşhur dondurmasından yemeden gitmeyin. Çok küçük bir yer olsa da uzun kuyrukların olduğunu gördüğünüzde almaktan sakın vazgeçmeyin ve başka bir yerde bu tadı alamayacağınızı bilerek sıraya girin.

Kahvaltı Yapmadan Gitmeyin

Kahvaltı denince Foça’da akla gelen ilk yer olan Taş Köy kesinlikle uğramanız gereken bir yer. Kendi imalatları ile sizlere sunduğu organik kahvaltının tadını başka bir yerde bulamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Sahil Balık Restoranı Foça’nın en köklü yerlerinden biridir ve balığa verdiği enfes tat ile tercihiniz olmalıdır. Foça’nın meydanında yer alan Şakir’in Yeri adında minik bir köy kahvesi var. Burada konaklayıp kendine has kahvesi ile yorgunluğunuzu atmanızı ve etraftan geçen insanları izlemekten büyük keyif alacağınızdan şüpheniz olmasın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here