Foça Butik Otelleri İle Dikkat Çekiyor

0
310

Foça, İzmir’in henüz çok fazla keşfedilmemiş şirin küçük bir kıyı kasabası olarak karşımıza çıkmaktadır. Tatil planları yapıyor ve buna Ege’yi de dahil ediyorsanız Foça’ya uğramadan gitmemelisiniz. Küçük bir kasaba olduğu için gerek doğal güzellikleri ile gerekse insanlarının samimiyeti ve içtenliği ile tekrar helmenizi sağlayacak bir yer olacaktır. Ulaşımı da oldukça kolay ve merkeze çok uzak olmamasından dolayı şehir dışından her yıl ziyaretçi aldığı gibi İzmir halkının da hafta sonları kaçamak yeri olarak bilinmektedir. Eğer farklı bir şehirden geliyorsanız her yerini gezip tam anlamıyla Foça’yı aklınızda şekillendirmek için burada konaklamanızı tavsiye ediyoruz. Otellerinin sayısı oldukça fazla olduğu için isteğinize uygun özellikle oteller mutlaka bulabileceksiniz.

Konaklamanız İçin Gerekli Sebepler

Buraya geldiğinizde kendine has kahvaltısının tadına mutlaka bakmalı ve insanların kendi yetiştirmiş oldukları organik ürünleri ile muhteşem bir kahvaltı yapmadan buradan gitmemelisiniz. Dediğimiz gibi bir sahil kasabası olduğu için denizi gündüz ayrı gece ayrı güzel olmaktadır. Gece manzarasını da görmek ve dalga sesleri ile uyanmak istiyorsanız burada mutlaka konaklamalısınız. Butik otelleri ile oldukça dikkat çekmektedir. Oteli etrafındaki renkli çiçekleri evinizi anımsatacak samimiyeti ve huzuru ile birçok kişi butik otelleri tercih etmektedir. Böyle küçük bir kasabada butik otelde kalmak çok daha fazla huzur verici olacaktır. Birçok otelinden denizin dalga seslerini duymak mümkün olduğu için huzurlu bir tatil geçirmek istiyor ve kafanızı dinlemek istiyorsanız Foça, sizin için en doğru adres olacaktır.

Sakinliğin Bir Diğer Adı Foça

Tatil yapmak için planlara başladıysanız planınıza eklemeniz gereken yerlerden biri de Foça’dır. Özellikle butik otelleri ile konaklamayı düşünenlerin dikkatini çekmektedir. Tarihi yapılarıyla da dikkat çeken yer aynı zamanda tarihi bazı evlerin otele dönüştürülmesi ile geçmişi anımsamak isteyenlerin tercihi arasında yer almaktadır. Sakin ve sessiz bir yapısı olan Foça, özellikle şehrin gürültüsünden ve kalabalıktan sıkılmış kimselerin sadece doğa ile baş başa kalmak isteyen kişilerin daha fazla tercih ettiği bir yer olmaktadır. Kıyıdaki balıkçı tekneleri, samimi insanları, organik kahvaltı ve yemekleri ile size unutamayacağınız anılar biriktirmenizde yardımcı olacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here