Eşsiz Foça Fotoğraflarıyla Foça’yı Tanıyın

0
515

Günümüzde gittiğimiz yerleri fotoğraflamak ve nerede olduğumuzu sosyal medya üzerinden bildirmek adeta bir alışkanlık haline gelmiştir. Foça’ya geldiğiniz de birçok fotoğraf çekme ihtiyacı hissedecek ve Foça’yı sevdiklerinize de bir nebze de olsa tanıtmış olacaksınız. Her yıl yaz kış demeden birçok kişinin uğrak yeri olan Foça, fotoğraflarından bile sizi etkilemeyi başaracaktır. İnternete yazdığınızda karşınıza çıkacak olan o muhteşem doğa ve tarihi yapı manzaralarıyla bir an önce karşılaşmayı isteyeceksiniz. Biliyoruz ki birçok yerde fotoğraflar olduğundan çok daha farklı bir algı yaratmak için farklı efektler ile güzelleştiriliyor. Ama buraya geldiğinizde tam da resimdeki gibi muhteşem bir doğa manzarası sizleri karşılayacaktır.

Kıyıların Manzarası Sizi Etkisi Altına Alacak

Foça denince karşılaşacağınız ilk resim tertemiz kıyıları ve denizi olacaktır. Tatilcilerin yanı sıra mevcut halkının da kasabaya çok iyi bakması denizinin ve kıyılarının temiz olmasında önemli bir özelliktir diyebiliriz. Daha sonra Foça denince karşılaşacağınız bir başka resim ise balıkçı tekneleri olacaktır. Kıyı boyunca sıralanan tekneler manzara ile bütünleşmiş bir haldedir. Eskiden günümüze kadar gelen balıkçı tekneleri burada en iyi balıkların yendiğiniz de sizlere haber vermektedir. Bir başka karşınıza çıkacak olan fotoğraf ise hiç kuşkusuz birçok tarihi yapı olacaktır. Foça denince akla cidden tarih gelmektedir. Çünkü antik çağlarda ve Osmanlı döneminde birçok uygarlığa ev sahipliği yaptığı için sizin de dikkatinizi çekeceğinden eminiz. Her adım attığınız yerde farklı bir tarihi yapı ile karşılaşırsanız ki büyük bir ihtimal ile öyle olacaktır hiç şaşırmayın.

Sayısın Tarihi Yapı İle Karşılaşacaksınız

Birçok tapınak anıt mezar açık hava müzeleri gibi daha birçok yapı ile karşılaşacak ve buraya gezmeye ya da tatile geldiğinizde tarihe de kısa bir yolculuk yapacaksınız. Foça denince akla gelen ve fotoğraflarda yer alan bir başka yer ise kesinlikle butik otelleridir diyebiliriz. Doğa ile iç içe olan kapılarında çeşitli renklerde ve hoş kokularda çiçeklerin olduğu kimi tek katlı kimi birkaç katlı olan içinde havuzu ve bahçesi ile butik oteller oldukça fazla dikkat çekmektedir. Kısacası buraya geldiğinizde fotoğrafta gördüğünüzden çok daha nezih ve güzel bir yer ile karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here