Denizi ve Tarihi Alanlarıyla Foça Size Kucak Açıyor

0
325

Bütün yıl çalışıp şehir gürültüsünden yorulmuş ve sıkılmış olabilirsiniz ya da hafta sonu için küçük bir tatil planı yapabilirsiniz. Bunun için sakin ve size huzur verecek bir yer arayışınız varsa ve yolunuz Ege’ye düşecekse Foça, uğramanız gereken ilk adrestir diyebiliriz. Tarihi güzelliklerinin çok fazla olması ve restore edilerek ziyarete açılmış olması sizlere tarihin kokusunu almanız için fırsat verecek. Geçmişini önemseyen ve tarihi yapılara oldukça meraklı biri iseniz Foça sizin için en uygun adres diyebiliriz. El değmemiş yapıları ile size görsel bir şölen yaşatacak olan Foça sadece bununla kalmayıp muhteşem doğa manzarası ile de içinizi huzur ile dolduracak. Buraya eğer uzak yoldan geliyorsanız konaklamak en mantıklı iş olacaktır. Çünkü birkaç saatte gezip görmek istediğiniz yerleri göremeyebilirsiniz.

Manzarası Sizi Çok Etkileyecek

Foça’ya gelinde güneşin doğusunu ve batışını izlemeli her yaşa uygun kafeleri ile canlı müzik eşliğinde manzarayı seyretmeli sabah kalktığınızda organik ürünler ile bezenmiş kahvaltısından yapmalı ve kıyıda bulunan birçok balıkçı restoranlarında balık yemeden geri dönmemelisiniz. Esnafından göreceğiniz güler yüz ve ilgi sizleri burada çok daha memnun bir şekilde ayrılmanızı sağlayacak. Birçok kişinin aklına tatil denince sakin bir ortam sadece doğanın sesini dinlemek gelir. Eğer siz de bu kişilerden biri iseniz ve küçük bir sahil kasabası hayalinizde canlanıyorsa Foça sizin için en doğru adres olacaktır. Tarihi dokuları seven kişiler için tarihi eser olarak saklanan binalardan bazıları restore edilerek hizmete açılmıştır.

Konaklamak İçin Birçok Sebebiniz Var

Dilerseniz bu otellerden birinde kalabilir ve o dokuyu daha fazla hissedebilirsiniz. İzmir halkının hafta sonu etkinlik için düşündüğü yerlerden olan Foça sizler için de kısa tatilleriniz için uğrak yeri olabilir. Ulaşımının son derece basit oluşu ve merkeze yakınlığı da burayı tercih etmeniz için önemli bir sebep olacaktır. Her türlü ihtiyacınıza cevap bulacak ve bundan sonra yolunuzun Ege’ye düştüğü tatil planlarınızda Foça’yı da listeye ekleyeceğinizden hiç şüpheniz olmasın. Aracınız ile gelirseniz ulaşım tabi ki çok daha kolay olacak ama toplu taşımalar da şehir merkezinden  sürekli yolcu taşımakta olduğu için bu konuda da bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here